• Qtranlsate

 • Strona główna > Oferta > Sprzedaż > Klej ogniotrwały

  Klej ogniotrwały

  Dostępne w naszej ofercie kleje są tworzywami, służącymi do trwałego połączenia wyrobów włóknistych oraz ceramiki twardej w układach ceramika-metal, ceramika-ceramika. Klej ogniotrwały często zawiera dodatek włókna ceramicznego w celu podniesienia odporności spoin na ruchy termiczne sklejanych elementów. Wyroby odznaczają się bardzo wysokimi parametrami technicznymi. Powstają na bazie najlepszych składników, połączonych w odpowiedniej konfiguracji. Dzięki temu dobrze wiążą powierzchnie z takich samych bądź różnych materiałów.

  Oprócz typowych produktów o uniwersalnym zastosowaniu takich jak np. KS-1000W proponujemy cały szereg specjalistycznych, indywidualnie projektowanych wyrobów dla różnych aplikacji. Na przykład klej:

  - HTG-1700 PLUS – bardzo dobry preparat do cegieł ogniotrwałych i izolacyjnych, będący gotowym do użycia substytutem suchych zapraw ogniotrwałych;

  - do klejenia kafli ceramicznych w budowie czy rekonstrukcji pieców kaflowych i kominków taki jak KAFLIN-48 lub HTG-1200/1;

  - specjalistyczne do ceramiki z węglika krzemu – CERAMKIT-S;

  - dedykowane do pracy w środowisku kwaśnym i chemicznie agresywnym – polecamy tutaj produkt ACRESIN, który może być również stosowany jak szpachla naprawcza.

  W większości przypadków substancje nie mają bezpośredniego kontaktu z płynnym metalem bądź jego oparami. W przypadku wyjątków od tej reguły polecamy produkty KAL i FOKAL, zawierające specjalne dodatki umożliwiające ich pracę w kontakcie z płynnym aluminium, lub preparaty GL-C i GL-M odporne na kontakt z płynną miedzią lub jej stopami.
  W przypadku, gdy nie znaleźli Państwo w naszej ofercie poszukiwanego produktu, zachęcamy do kontaktu. Chętnie doradzimy rozwiązanie alternatywne z naszego asortymentu.