• Qtranlsate

  • Strona główna > Oferta > Sprzedaż > Izolacje wysokotemperaturowe

    Izolacje wysokotemperaturowe

    Na życzenie klienta dostępne są wszelkiego rodzaju prefabrykaty profesjonalnie uformowane i odpowiednio wygrzane. Formuje się w ten sposób przede wszystkim kształtki palnikowe, elementy obmurzy pieców, fragmenty stropowe, kształtki stosowane w wózkach piecowych itp. Bardzo istotną sprawą przy zamawianiu prefabrykatów jest dokładne zdefiniowanie warunków w jakich element będzie pracował, tak aby odpowiednio dobrać beton na prefabrykaty i w sposób właściwy je wykonać.

    Płyty izolacyjne stosuje się jako wygodną alternatywę dla betonów izolacyjnych. Produkowane są one w różnych gęstościach. Im mniejsza gęstość tym większa izolacyjność płyty, ale również mniejsza wytrzymałość mechaniczna. Należy, zatem wybrać rozsądny kompromis w zależności od warunków pracy i miejsca zabudowy płyt. Na dzień dzisiejszy oferujemy jedynie izolacyjne płyty wapniowo krzemianowe o grubości 30 mm i temperaturze zastosowania do 10000C. Można je z powodzeniem stosować jako pośrednie warstwy izolacyjne, które nie mają kontaktu z otwartym płomieniem, bądź płynnym metalem.

    Wszystkie dostępne na rynku rodzaje włóknistych i betonowych płyt izolacyjnych pracują z powodzeniem z proponowanymi przez nas impregnatami, kitami, klejami i farbami.