• Qtranlsate

 • Strona główna > Oferta > Sprzedaż > Betony ogniotrwałe

  Betony ogniotrwałe

  Firma Izofiber oferuje szereg betonów ogniotrwałych średnio- i niskocementowych stosowanych na warstwy robocze pieców i jednostek grzewczych, do wylewania rynien spustowych, wózków piecowych itp. Istnieje możliwość doboru poszczególnych produktów, zgodnie z określonymi wymogami. Oferujemy możliwość indywidualnego zaprojektowania betonu do konkretnej aplikacji. Zależy nam na możliwie najlepszym dostosowaniu naszych rozwiązań, do Państwa potrzeb. Właśnie dlatego pozyskujemy produkty od najlepszych w branży wytwórców. Jednocześnie mamy na uwadze różnorodność proponowanych rozwiązań. Zabiegamy o wprowadzanie wyrobów dostosowanych do odmiennych typów zastosowań.

  • INCAST 70M jest produktem o wysokiej wytrzymałości przeznaczonym do wibrowania, ale można go również wylewać. Na życzenie jest dostępny w wersji samorozpływowej.
  • ALCASTIN 45 i ALCASTIN 90 są bliskimi odpowiednikami bardzo popularnych w Polsce ogniotrwałych betonów ogólnego zastosowania BOS-145 i BOK-160.
  • ALCASTIN MA jest specjalistycznym produktem korundowo-spinelowym stosowanym na płyty podstrumieniowe w przemyśle hutniczym.
  • INCAST 160 UN i CASTAL-95 są typowymi wyrobami korundowymi o dużej zawartości Al2O3 polecanymi we wszelakiego rodzaju wymurówkach, pracujących w wysokich temperaturach i ciężkich warunkach. Z uwagi na dużą zawartość tlenku glinu mogą również mieć zastosowanie w przemyśle aluminiowym w wymurówkach mających kontakt z ciekłym metalem.
  • Beton ALCAST różni się od wyżej wymienionych mniejszą granulacją ziarna i stosuje się go do ręcznych napraw lekko uszkodzonych warstw roboczych. ALCAST ma konsystencję podobną do typowej zaprawy murarskiej, odznacza się silną przyczepnością do podłoża i bardzo dobrze się go nakłada przy pomocy kielni lub szpachli.
  • Betony izolacyjne typu IZOLIN stosuje się jako typowe warstwy izolacyjne. Najbardziej odporny na ścieranie IZOLIN-12 może być stosowany jako warstwa robocza do rynien z małą prędkością przepływu metalu, ale jego powierzchnię należy pokryć farbą ogniotrwałą GKA-1600.
  • Bardzo lekki IZO-3 zawiera najwięcej włókna ceramicznego i posiada najlepsze właściwości izolacyjne ale jest najmniej odporny na zużycie mechaniczne.

  Oferujemy również betony zbrojone igłami stalowymi celem zwiększenia ich wytrzymałości oraz produkty z dodatkiem włókien polipropylenowych, które ułatwiają proces suszenia.
  Dla przemysłu aluminiowego polecamy betony z dodatkami powodującymi niezwilżalność powierzchni przez płynne aluminium.

  • INCAST 80Al jest betonem o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, niezwilżalnym przez płynne aluminium przeznaczonym do wykonywania wymurówek pieców topielnych i przetrzymujących jak również wyłożeń roboczych rynien spustowych, koryt, rafinatorów, obmurzy pieców itp. Zasadniczo przeznaczony jest do wibrowania, ale można go również wylewać. Na życzenie jest dostępny w wersji samorozpływowej.
  • ALCASTIN 85 ALU jest silnym i odpornym na szoki termiczne betonem specjalnie zaprojektowanym na odrzwia i progi do pieców topielnych do aluminium.

  Firma Izofiber oferuje również specjalnie zaprojektowane betony z dodatkami związków chromu stosowane w przemyśle miedzi i jej stopów.